ocieplanie dachu

ocieplanie dachu

Wszystkie osoby zainteresowane skutecznym ociepleniem pianką poliuretanową – bez względu na to, czy chodzi i dach, poddasze czy fundament – powinny się zwrócić do nas, jako profesjonalistów! Wykonywanie izolacji natryskowych wysokiej jakości pianką, to dla nas codzienność! Oprócz wysokiej jakości usług izolacyjnych gwarantujemy atrakcyjne ceny, fachowe doradztwo i zawsze profesjonalne podejście do Klienta. Wystarczy się z nami skontaktować, aby uzyskać całkowicie za darmo i bez zobowiązań wycenę, w czasie nie dłuższym niż jedna doba!

Zapraszamy na izolacje natryskowe: od Krakowa, po Katowice!

Naszym głównym obszarem działań jest Małopolska i Śląsk, ze szczególnym podkreśleniem dużej grupy zadowolonych Klientów z miast takich jak Kraków czy Katowice. Jednak nie ograniczamy się do tych terenów, z chęcią przyjmujemy również zamówienia na realizacje ociepleń z innych obszarów, dlatego bez względu na to, czy chodzi o Bielsko Biała, Gliwice czy Tychy, zachęcamy do kontaktu wszelkich inwestorów, jak i klientów indywidualnych.

Nie trzeba tłumaczyć, jak wielki wpływ na regularne koszta związane z ogrzewaniem ma to, w jaki sposób dach, poddasze czy fundamenty zostały ocieplone. W tym kontekście pianka poliuretanowa zastosowana do izolacji jawi się jako naprawdę długoterminowa inwestycja, będąca prawdziwie ekonomicznym, jak i spełniającym swoją funkcję rozwiązaniem.

 

Pianka poliuretanowa PUR – co to właściwie jest?

Aby uzyskać piankę poliuretanową PUR należy połączyć ze sobą dwa kluczowe składniki: izocyjanian i poliol. W ten sposób uzyskuje się materiał wyróżniający się niesamowitą przyczepnością. Dzięki tej właściwości z powodzeniem można dokonywać natrysku pianki PUR na różnego rodzaju powierzchnie, a w tym:

 • beton

 • płyty OSB

 • membrany paro-przepuszczalne

 • blachy

Ta różnorodność zastosowania piany poliuretanowej sprawia, iż nadaje się ona do użycia w różnego rodzaju pomieszczeniach – od przechowalni owoców i warzyw, przez chłodnie, aż po wszelkiego rodzaju magazyny i hale. Jest niesamowicie uniwersalną i elastyczną substancją!

Pianka poliuretanowa i jej rodzaje

Dzięki możliwościom dzisiejszej technologii możliwe do uzyskania są różnego rodzaju pianki – w tym poliuretanowa pianka typu otwarto-komórkowego. Tego rodzaju piana PUR jest najczęściej wykorzystywana przy okazji tworzenia termicznej i akustycznej izolacji.

Miejsca, w których sprawdzi się najlepiej są następujące:

 • podłogi

 • stropy

 • poddasza

 • ścianki działowe

Warto wiedzieć, czym się wyróżnia pianka otwarto-komórkowa, aby móc zdecydować, czy to właśnie ten model którego się szuka.

Jej najważniejsze cechy są następujące:

 • przyjazna dla człowieka i środowiska

 • minimalizuje utratę ciepła

 • właściwości zagłuszające

 • wysokie parametry przez cały okres użytkowania

 • poprawa jakości powietrza oraz redukcja jego przepływu

 • zmniejszenie kosztów ogrzewania

 • likwidacja mostków termicznych

Pianka poliuretanowa zamknięto-komórkowa

Innym rodzajem jest zamknięto-komórkowa pianka poliuretanowa. Do jej najważniejszych cech należy to, że ma minimum 90% zamkniętych komórek i może mieć różną gęstość (30 a 60 kg/m³).

Najczęściej można ją znaleźć w formie izolacji termicznej w miejscach takich jak hale, magazyny, budynki inwentarskie czy też przechowalnie owoców i warzyw, gdzie dodatkowo wyróżnia się właściwościami jako warstwa izolacji przeciwskropleniowej.

Jej najważniejsze cechy są następujące:

 • hydroizolacja i termoizolacja na najwyższym poziomie

 • mniejsze koszty wykonania w przypadku starego pokrycia

 • zmniejszony współczynnik ciepła, bez negatywnego wpływu na kubaturę budynku

 • rewelacyjny stosunek ceny do jakości

 • wysoka odporność na ścieranie i zgniatanie

 • wysoka gęstość (właściwości paro-przepuszczalne)

Piany poliuretanowe – szczegóły oferty

Wybór odpowiedniej pianki poliuretanowej nie jest łatwy. Zawsze warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia firm, które znają się na izolacji natryskowej najlepiej – gdyż są specjalistami w tej dziedzinie. Dla ułatwienia prezentujemy poniżej trzy rodzaje pian, które wykorzystujemy w zlecanych nam realizacjach.

1. Piana Covestro Baymer Spray PP2990 

Jest to pianka przez wielu ekspertów klasyfikowana jako najlepsza w swojej klasie. Wyróżnia się między innymi najniższą lambdą z dostępnych na rynku pian ( 035W/mK). Bardzo dobry wybór, gdy w grę wchodzi przede wszystkim wybór piany w oparciu o parametry cieplne – ta opcja to gęstość rzędu 9-11kg/m3.

Pozostałe parametry:

 • Współczynnik przenikania ciepła U dla grubości izolacji 20cm: U= 0,17, grubość 20cm/m2.

Piana otwartokomórkowa:- λd = 0,035 [W/(m·K)] Baymer®Spray PP2990

 • Klasa palności: klasa F.

 • Gwarancja wykonawcza: 5 lat.

Kraj pochodzenia Holandia

2. Piana Honter EXY 09

Piana otwartokomórkowa  lambda 0,037 W/mk

Klasa palności E

Gęstość od 6do 11kg/m3

Gwarancja wykonawcza 5lat

Kraj pochodzenia USA lecz produkowana  w Niemczech dzieki czemu stała sie przystępna cenowo

3. Piana Polychem Systems Purex NG-0808NF -B2

Klasa palności E

Gestośc od 7-do 10kg/m3

Lambda   0,037 W/m2

Gwarancja wykonawcza 2 lata

Produkt Polski

 

Formularz kontaktowy dla wyceny

Twojego ocieplenia

Jeśli planujesz ocieplenie Swojego poddasza, dachu lub fundamentów - wypełnij poniższy formularz aby nawiązać z nami kontakt

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "PRO-PUR" z siedzibą w ul. Św. Michała Archanioła 79, 34-300 Leśna . Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.PRO - PUR

Profecjonalne ocieplenie pianką poliuretanową dachu / poddasza. Izolacje natryskowe
Bielsko-Biała, Szczyrk, Żywiec, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice.

 

Leśna
ul.Św.Michała Archanioła 76
34-400 Żywiec

 

Marcin - +48 514 121 481
Robert - +48 792 699 977

 
(C) 2019 PRO-PUR - Izolacje natryskowe - ocieplenia dachów, poddaszy, fundamentów
Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron